کاهش قیمت مسکن با افت سکه


دنیای اقتصاد نوشت:
برخی از فروشنده‌ها در بازار مسکن که طی دو هفته‌ی گذشته نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهای خود را چند درصدی افزایش داده بودند شاید مجبور باشند دوباره قیمت‌ها را به حالت اول بازگردانند!

اکثر بنگاهداران مسکن در تهران در اولین هفته‌ی بعد از تعطیلات عید درباره‌ی قیمت‌های اعلام شده از سوی فروشندگان اظهار می‌کردند که قیمت‌ها حالت ثبات ندارند و ممکن است در یک روز بارها دچار نوسان شود یا به زبان ساده‌تر نرخ‌های فروش هنوز سردرگم هستند و همچنان تثبیت نشده‌اند.
حال با گذشت 16 روز از تعطیلات نوروز اغلب فعالان در بازار مسکن تاکید می‌کنند: بسیاری از مالکان نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهایشان را که مربوط به پارسال بود تغییر دادند.
یکی از مشاوران املاک درباره‌ی وضعیت قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی به «دنیای اقتصاد» گفت: اکنون بازار معاملات ملکی در رکود به سر می‌برد، زیرا قیمت هر مترمربع واحد مسکونی، بدون منطق افزایش یافته است.
وی درباره‌ی تداوم روند افزایش ارزش ملک در آینده‌ی نزدیک تاکید کرد: شنیده‌ها حاکی از این خبر است که قیمت مسکن در چند روز آینده با افت روبرو خواهد شد.
حدادی دلیل پیش‌بینی‌های خود را کاهش قیمت دلار و سکه در چند روز گذشته عنوان کرد و گفت: وقتی در یک روز قیمت سکه 50 هزار تومان و دلار 300 تومان ارزان می‌شود این احتمال هم وجود دارد که قیمت مسکن کاهش پیدا کند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر قیمت سکه و دلار همین طور روند کاهشی را طی کند در قیمت مسکن بی‌تاثیر نخواهد بود و کلیه‌ی همکاران بر سر این پیش‌بینی تفاهم دارند.
مجیدی بنگاهداری دیگر تاکید کرد: قیمت‌های پیشنهادی فعلی در بازار مسکن حدود 10 درصد گران‌تر از ارزش حقیقی آنها است.


يكشنبه 17 ارديبهشت 1391
08:02:17
 
 
Copyright © 2018 velaiatnews.com - All rights reserved
E-mail : info@velaiatnews.com - Power by Ghasedak ICT