سفر تجار و بازرگانان قزوینی به تاجیکستان در مهرماه


همزمان با نیمه اول مهرماه سال جاری یک گروه تجاری متشکل از تجار و بازرگانان قزوینی به منظور گسترش مبادلات تجاری راهی کشور تاجیکستان می‌شوند.
مجید برزگر معاونت توسعه بازرگانی خارجی سازمان صنعت معدن و تجارت استان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ولایت ضمن اعلام مطلب فوق تصریح کرد: مبادلات اقتصادی استان قزوین و کشور تاجیکستان طی ماه‌ها و سال‌های اخیر از روند خوبی برخوردار بوده و در این بین حجم صادرات به این کشور در تراز سنگین‌تری قرار داشته است. وی یادآور شد: گروه تجاری که از استان به این کشور اعزام خواهند شد پیگیر برخی مصوبات در سفرهای صورت گرفته در قبل هستند و قبل از ورود هیات تجاری 15 نفره قزوین به این کشور، یک گروه چهار نفره برای تحقق برخی مسایل همکاری به قزوین سفر خواهند کرد.
برزگر تصریح کرد: تجار و بازرگانانی که از استان به تاجیکستان سفر می‌کنند در بخش تولید مصالح ساختمانی، شیشه، سیمان، کاشی و سرامیک و صنایع غذایی فعالیت دارند.
این مقام مسئول در رابطه با صادرات استان به کشور تاجیکستان توضیح داد: طی 5 ماهه نخست سال جاری رقم صادرات استان به کشور تاجیکستان 8/3 میلیون دلار و به وزن 4/4 هزار تن بوده که عمده کالاهای صادراتی را پودر شوینده، مایع ظرفشویی، گرانول، روکش کابل، کاشی و سرامیک و شیشه ساختمانی تشکیل می‌دهد.
این مقام مسئول یادآور شد: صادرات استان به کشور تاجیکستان در 5 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 65 درصد و از نظر وزنی 10 درصد رشد داشته است.
وی گفت: طی 5 ماهه اول امسال 69 تن کالا به ارزش 68 هزار دلار از این کشور به استان وارد شده که عمدتا ضایعات آلومینیم بوده است./ش
يكشنبه 31 شهريور 1392
08:29:47
 
 
Copyright © 2018 velaiatnews.com - All rights reserved
E-mail : info@velaiatnews.com - Power by Ghasedak ICT